Rejestracja Silver Wing 7 URANUS

 

Kebabistan Surssja

 

 

PMC
100zł Uczestnicy zaproszeni do frakcji przez organizatora.
MAX - 15 OSÓBWolna Armia Kebabistanu
95zł PIERWSZE 20 OSÓB
100ZŁ KOLEJNE 20 OSÓB
110ZŁ KOLEJNE 20 OSÓB
115ZŁ KOLEJNE 20 OSÓB
120ZŁ OSTATNIE 20 OSÓB
MAX- 100 OSÓB


Surrsja
110Zł PIERWSZE 20 OSÓB
120ZŁ KOLEJNE 20 OSÓB
130ZŁ KOLEJNE 20 OSÓB
135ZŁ KOLEJNE 20 OSÓB
140ZŁ OSTATNIE 20 OSÓB
MAX 100 OS.

Lista kolejności zapisów będzie publikowana co kilka dni ok. godz. 21 do momentu zakończenia rejestracji. Na www.facebook.com/silverwingasg oraz na forum kpasg.net

 

DATA : 17-18.04.2020 r.
Gra Terenowa Silver Wing jest typem rozgrywki MilSim, w związku z sugestiami z poprzedniej edycji zdecydowaliśmy zmienić tryb rozgrywki.
Military Simulation – MIL-SIM’a czyli symulacji militarnej, w której wykonujemy zadania w drylu wojskowym z dynamiczną rozgrywką w której wykonujemy zadania i wczuwamy się w klimat panującego uniwersum. Można wcielić się w rolę bezwzględnego najemnika, personelu naukowego, zbetoniałego żołnierza, lub bojownika oddanego jedynej słusznej i właściwej sprawie.
Silver Wing 7 : Uranus jest kolejną odsłoną gry terenowej pełnej szybkich, dynamicznych zwrotów akcji oraz przepełnionej humorem gry role-play’owej. Uniwersum gry jest osadzone w czasie rzeczywistym w fikcyjnym państwie Kebabistan ogarniętym konfliktem zbrojnym . Stronami konfliktu są: Bojownicy Kebabistanu, Surrsja, Najemnicy ochraniający Personel Naukowy. Żołnierze Muriki po przegranej kampanii oraz zmianie prezydenta zdecydowali się wycofać swoje wojska. Cały kontyngent wraz ze sprzętem został wycofany, jednakże został jeszcze Personel Zabezpieczenia, Naukowy oraz Medyczny.

Zapisy:

Armia Wyzwolenia Kebabistanu
Surrsja


Armia Wyzwolenia Kebabistanu - są to fanatycy religijni, którzy sprzeciwiali się przebywaniu wojsk Muriki oraz Surrsjina ich terenie, uznali ich jako okupantów i robią wszystko aby przeszkodzić im w osiągnięciu ich celów. Próby uporządkowania i zaprowadzenia Murikańskiego stylu życia wraz z ich systemem ekonomicznym legły w gruzach. Aktualnie Bojownicy Kebabistanu stacjonują w ośrodkach szkoleniowych Muriki, przekazanych przez wycofujące się wojska. Przejęli infrastrukturę, umundurowanie i wyposażenie zostawione w pośpiechu przez Murikańców. Surrsjańskie metody również nie przynoszą efektów, siatka szpiegowska została zdekonspirowana przez Murikańskie wojska jako prezent na do widzenia.
"Najemnicy" Personel Ochrony to zgraja bezwzględnych ludzi, którzy mają tylko jedno pragnienie- wzbogacić się na trwającym konflikcie. Znajdują się w miejscach w których nie można wysłać żołnierzy i wykonują zadania „po cichu „. Nie obowiązują ich żadne zasady, lepiej nie wchodzić z nimi w konflikty.Wspomagają Personel Naukowy i za ich pośrednictwem wydobywają surowce do produkcji broni chemicznej, które wywożone poza granice Kebabistanu sprzedawane są na czarnym rynku.
Wszystkiemu temu przygląda się Surrsja, która zaopatrywała Wojowników Kebabistanu w Broń, amunicję i materiały uprzykrzające pracę Muriki. Surrsjanie mają coraz większe problemy z zaprowadzeniem wojskowego łądu i porządku w prowincji. Sam Platimir Vlutin wyraził zaniepokojenie ostatnimi atakami na ambasadę Surrsji w rejonie. Po wycofaniu wojsk Muriki Surrsjanie zauważyli że niegdyś sprzyjające im komórki partyzanckie Kebabistanu zaczęły się organizować. Agencji Surrsji m.in Szach Stonach, którzy szerzyli w szeregach lokalnych klanów dezinformację zostali zdemaskowani i ślad po nich zaginął. Powstało istne Państwo Kebabistańskie, z nowo utworzoną Armią Wyzwolenia Kebabistanu które wchłania prowincję po prowincji zagrabiając infrastrukturę, lokalne bogactwa i werbujące z każdym dniem coraz więcej wojowników. Finansowanie zapewniają bogate złoża ropy.
Cywile, którzy przebywali we wiosce Kath-arz-nkach, niegdyś żyjących spokojnym życiem uwikłani w sieci wpływów wszystkich stron, stracili najwięcej w całym tym sporze. W związku z długotrwałym konfliktem, ponownymi walkami w rejonie zostali wysiedleni. Większość z nich znalazła nowe życie w bogatych krajach Lafafą, Volkswburgii, Talii, Spanii oraz Lebenuksu. Większość z nich osiadła na stałe, zasymilowała się, lecz nigdy nie wiadomo czy zdecydują się powrócić.


Fabuła Gry
Kolejny raz w Kebabistanie zbierają się ciemne chmury konfliktu zbrojnego.
W poprzednich wydarzeniach Wojska Muriki i Sprzymierzone siły Koalicyjne zaprowadziły względny spokój na parę miesięcy w prowincji Kath-arz-nkah. Bojownicy Kebabistanu dzielnie trwają w swoim oporze i mimo klęski podczas ataku na Bazę Camp White Falcon utracili swoje moździerze oraz armatę altyleryjską. Udało się złapać kilkunastu bojowników i są oni obecnie przetrzymywani w więzieniu Namoguanto. Wojska Muriki zdołały odbudować linie zabezpieczające prąd. Odbudowali również główny szlak komunikacyjny - autostradę ShZ-L1, przy której znaleziono kilka min pułapek, na szczęście nie uległy one zniszczeniu. Wojska Muriki korzystają z usług Parasoll Corp przy zabezpieczeniu kluczowych instalacji takich jak Skład Paliwa oraz innych ważnych budynków infrastruktury technicznej. Całej sytuacji przygląda się Agentura w Le Crehkmle'u stolicy Surrsji.
W ubiegłorocznej ofensywie wojsk Surrsji udało się przejąć punkty graniczne oraz zniszczyć morale żołnierzy Muriki. Pozbawieni sił, środków żołnierze Muriki ponieśli dotkliwą klęskę. Stracili punkty graniczne, został zniszczony Magazyn amunicyjny oraz Magazyn Paliw stałych. Ronald Dramp, który orzygotowuje się do kolejnych wyborów podjął decyzję o wycofaniu wojsk celem podniesienia słupków sondażowych. Większość żołnierzy Murikańskich cieszyłą się wracając do domu. Zostawili infrastrukturę, z obstawą w postaci najemników, jednakże niektóre z tych placówe zostały przejęte przez Armię Wyzwolenia Kebabistanu lub Surrsję.
Prezydent Platimir Vlutin podjał decyzję o pomocy w wycofaniu się Sił koalicji Muriki pomimo ich zdecydowanego sprzeciwu. Widziano Transport około 50 białych ciężarówek , w których przewożono "sprzęt logistyczny". Całośc jednak przykuwa uwagę instytucj międzynarodowych, które uważają że w ciężarówkach nie tylko nie ma sprzętu logistycznego ale transportowana jest amunicja lub broń. W całość tych transportów zamieszana jest firma ochroniarska, którą niedawno widziano w nieodległej Brombergii. Wywiad Al Taviv'u DASOM przekazał film, na którym udokumentowano transport materiałów i broni chemicznej w operacji pod kryptonimem Vistula Wind. Transport wiódł do Ośrodka Badań Naukowych w Kebabistanie. Surrsjanie twierdzą że była to nowo odkryta na terenie Kebabistanu ruda żelaza. Według ostatniej relacji naukowca Vasilijego Jankova zamieszczonej w The Science Journal obecnie trwają prace nad zubażaniem Uranu jako materiał paliworodny w FBR, do produkcji defektoskopów – aparatów prześwietlających spoiny w celu oceny jakości ich wykonania. Zubożony uran był też stosowany jako balast trymujący w samolotach pasażerskich np. w Boeingu 747-100. Wczesne wersje tego samolotu miały 400-1500 kg uranu w tylnej części kadłuba. Identycznego, który omyłkowo został zestrzelony podczas wycofywania się wojsk Murikańskich z Kebabistanu.
Kolejny raz sytuacja w Kebabistanie staje się napięta. Platimir Vlutin stanowczo zaprzecza żeby jakiekolwiek działania zbrojne miały miejsce. Stanowczo twierdzi że sytuacja w rejonie jest opanowana, a rozejm z Kebabistańczykami trwa nadal. Ostrzega że w przypadku wkroczenia Komisji Badań Zagrożeń Chemicznych do Ośrodku Badań Naukowych nie zostanie to bez odpowiedzi.
Czy kolejny raz te bogate w ropę piaszczyste tereny spłyną krwią ?
A ty? Po której stronie się znajdziesz?
Wybierz stronę, wybierz mądrze.
Mechanika Gry
Gra terenowa SW7 jest grą dzienno-nocną trwającą 30h na terenie leśnym- mieszanym.
Dwie strony gry wlaczą o przewagę nad zdobyciem punktów granicznych, w postaci bunkrów z zainstalowanymi tam zegarami zliczającymi czas kontrloli nad danym punktem. Gracze poza eliminowaniem graczy strony przeciwnej, działaniach ofensywnych zajmują się odnajdywaniem ukrytych na całym terenie gry artefaktów, następnie ich przetransportowaniu ich do Ośrodka Badawczego NPC. Naukowcy przekształcają w określonym czasie oddany im materiał a w efekcie prac rafineryjnych gracz otrzymuje finalny produkt, który zanosi do swojej bazy. Na terenie gry znajduje się również drugi punkt NPC -szpital, w którym można uleczyć się szybciej, uzyskać informacje zakupić lub uzyskać medykamenty. Podczas rozgrywki dowódcy zostaną poinformowani o miejscu artefaktów koordynatami gps +/- 5m w ciągu działań nocnych i dziennych przez cały czas trwania rozgrywki.

Silver Wing 7 : URANUS
Lokalizacja: Katarzynka Toruń
53.044541, 18.636293
17-18.04. 2020

17kwietnia 10:00 - 13:30 Rejestracja
17 kwi etnia 14.00 – ODPRAWA
17 kwietnia 15.00 – START GRY
18 kwietnia 19:00 – KONIEC GRY
18 kwietnia 20.00 - ODPRAWA KOŃCOWA, LOSOWANIE NAGRÓD

Planowany późniejszy przyjazd na grę po zakończeniu rejestracji (np. w sobotę) jest dozwolony jednakże należy to zgłosić organizatorowi mailowo minimum 7 dni przed terminem rozpoczęcia gry pod rygorem nie dopuszczenia do rozgrywki. Organizator poda godzinę oraz warunki przystąpienia do gry takim osobom /teamom.
Gra odbędzie przy zapisach min. 100 osób.
NIEZALEŻNIE OD WARUNKÓW POGODOWYCH
Maksymalna nieprzekraczalna liczba graczy to 200 osób.
Pośród graczy, którzy wykonają misje rozlosowane będą nagrody oraz specjalna nagroda niespodzianka.
Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy, oraz bilet.
Gra będzie posiadała ubezpieczenie OC.
ZAPISY NA stronie silver-wing.pl
od 13stycznia 2020r. godz. 20.00 do 26 stycznia 2020r. godz 20:00

Uczestnictwo – Składka na grę:
Najemnicy - NPC
UCZESTNICY ZAPROSZENI DO FRAKCJI PRZEZ ORGANIZATORA
MAX 20OS.
Armia Wyzwolenia Kebabistanu
95zł PIERWSZE 20 OSÓB
100ZŁ KOLEJNE 10 OSÓB
110ZŁ KOJELNE 10 OSÓB
115ZŁ OSTATNIE 15OSÓB
MAX- 80OS.
Surrsja
110Zł PIERWSZE 20 OSÓB
120ZŁ KOLEJNE 50 OSÓB
130ZŁ KOLEJNE 40 OSÓB
140ZŁ OSTATNIE 20 OSÓB
MAX- 80OS.

Zapisy:

Armia Wyzwolenia Kebabistanu
Surrsja


Lista kolejności zapisów będzie publikowana co kilka dni ok. godz. 21 do momentu zakończenia rejestracji. na www.facebook.com/silverwingasg oraz na forum kpasg.net

SILVER WING 7 URANUS TO GRA NON PROFIT – JAKO ORGANIZATORZY NIE CZERPIEMY KORZYŚCI MAJĄTKOWYCH Z TYTUŁU ORGANIZACJI, A SKŁADKA JEST W CAŁOŚCI PRZEZNACZANA NA ORGANIZACJĘ GRY.

Składka na grę zaowocuje dużą ilością atrakcji urozmaicających grę tj:
Namioty w bazach - zadaszone respy, OFFZONA- Strefa socjalna, pojazdy, TOITOI , pakiet socjalny, ubezpieczenie, zabezpieczenie techniczne, paliwo do pojazdów, zbudowanie baz, ubezpieczenie OC, oraz opłatami manipulacyjnymi.
Jeżeli komuś to nie odpowiada, nie zmuszamy do uczestnictwa, które jest dobrowolne.
ATRAKCJE
W grze będą będą brać pojazdy militarne z zaprzyjaźnionych grup asg.
Każdy gracz w zależności od swojego zaangażowania będzie mógł brać udział w losowaniu nagród.

Elementy infrastruktury
Wyznaczone będą 2 bazy: WBA, oraz Surrsji. Zostanie wyznaczona Off Zona . Zabezpieczone będą ogrodzeniową siatką z elementami do budowy umocnień typu siatki maskujące, plandeki, stogi siana, podesty wartownicze. Zostanie wyznaczony Parking
W grze zostanie wykorzystanych wiele artefaktów urozmaicających rozgrywkę typu:
-zegary zliczające czas i generujące punktację przy przejmowaniu określonych lokalizacji
- system niszczenia pojazdów [w pełni funkcjonalna armata strzelająca na odległość do 70m] oraz inne dostarczone przez organizatora
-system atakowania baz typu moździerze [ strzelające na odległość ok 50-60m ]
-infrastruktura typu punkty NPC
-infrastruktura typu bunkry graniczne
Na terenie gry znajdują się różne instalacje pełniące rolę infrastruktury w grze. Nie należy ich przestawiać, niszczyć i pod żadnym pozorem zabierać instrukcji. Należy podążać zgodnie ze wskazówkami na nich.
Niektóre są nieruchome, niektóre należy przenieść np: skrzynia. Należy obnosić się z każdym artefaktem jak z "jajkiem" gdyż niektóre elementy mogą być bronią chemiczną. W przypadku kontaktu z ziemią - upadku artefakt zostaje zniszczony i należy postępować zgodnie z instrukcją np: w przypadku zniszczenia pojemnika z gazem obezwładniającym udajemy się do medyka w ciągu 30min, gdyż jesteśmy poparzeni brak natychmiastowego leczenia skutkuje poważnymi obrażeniami i śmiercią. Zadaniem każdej z drużyn jest odnalezienie artefaktów oraz zabezpieczenie ich we własnej Bazie poprzez przetransportowanie lub dostarczenie we wskazane miejsce - opisane w miejscu znalezienia.
Przenoszenie elementów w grze
Podczas przenoszenia elementów infrastruktury / artefaktów gracz nie może strzelać. Trafiony gracz porzuca artefakt w miejscu trafienia. Świąteczne Artefakty nie są bezpieczne w Bazach – przeciwnik może je wykradać. Należy je składować w wyznaczonym miejscu w bazie, nie można ich chować, zakopywać itd.!
Atakowanie Baz wroga
Atakowanie Baz celem kradzieży zgromadzonych artefaktów jest dozwolone, jednakże z limitami max 350 fps oraz replikami "krótkimi" cqb na dystansach poniżej 10m. Podczas ewentualnego zdobycia bazy nakazuje sie "strzelać z głową" z zachowaniem obyczajowych norm zdrowego rozsądku czyli nie strzelamy w głowę a w korpus, kończyny. W przypadku zdobycia bazy przeciwnika zdobywca ma 5 minut na "ograbienie" INGAME'owych przedmiotów, następnie musi się ewakuować, podyktowane jest to umownym zaminowaniem baz i systemem autodestrukcji. Baz nie można zniszczyć, gdyż fabularnie zniszczyło by to grę. Baza "respi się 30 minut" wraz z wszystkimi w niej .Po upływie tego czasu wszyscy wracają do gry.
Jeńcy i Przesłuchania
Istnieje możliwość pojmania jeńca- rannego, opatrzonego, zdrowego.
Procedura przesłichań polega na wzajemnej dobrowolnej grze fai play. Przesłuchujący [ dowódca/zastępca/osoba wyznaczona ]zadaje pytanie, Jeniec rzuca kostką do gry. Jeśli wypadnie 1,2,3 MUSI ODPOWIEDZIEĆ ZGODNIE Z PRAWDĄ, Jeśli wypadnie 4,5,6 MOŻE KŁAMAĆ. Jeden przesłuchiwujący - jeden jeniec. Jednorazowo przesłuchiwający możne zadać 10 pytań, przy czym odpowiedź musi być wyrażona jednym zdaniem. Po tym czasie Jeniec jest zbyt wykończony i niezdolny do dalszej współpracy. Należy jeńca wypuścić, on "fabularnie" umiera, w momencie dojścia do swojej bazy może wrócić do gry jako "nowy" człowiek. To co przekazał służbom wywiadowczym pozostaje jego tajemnicą. Należy pamiętać iż rola jeńca jest rolą ingame'ową. Nie wolno w żadnym przypadku wyrządzać żadnej krzywdy fizycznej lub psychicznej, rola jeńca jest zdecydowanie rolą DOBROWOLNĄ i w każdej chwili można ją przerwać. W przypadku niechęci do przesłuchan gracz zostaje zabity " fabularnie umiera" wraca do bazy i nie powiadamia o tym nikomu, odradza się jako nowy gracz.
Przykład:
P: Pyt1: Ilu macie żołnierzy w sektorze Z-3? ;Pyt 2 :ile zdobyliście artefaktów?
J:[ rzut kosztką 3 - Prawda ] Mamy 2 grupy po 5 osób,; zdobyliśmy 7 artefaktów
[rzut kostką 4 Fałsz ]- Mamy tam 20 zołnierzy; zdobyliśmy 45 artefaktów

Zabezpieczenie socjalne - OFFZONA
Dla graczy zostanie wybudowane miejsce socjalne osłonięte od wiatru/deszczu i zadaszone.
Zapewnione zostaną mobilne sanitariaty typu TOI TOI.
Zapewnione będzie miejsce ze stołami i ławami z wyznaczonymi strefami z możliwością zagotowania wody na kuchenkach gazowych oraz do odpoczynku.
TYLKO w tym miejscu będziecie mogli używać kuchenek gazowych oraz palić w wyznaczonych miejscach.
W żadnym innym miejscu nie wolno rozpalać ognia/ kuchenek, palić, spożywać alkoholu PRZEZ CAŁY CZAS TRWANIA IMPREZY pod rygorem BEZWZGLĘDNEGO USUNIĘCIA Z ROZGRYWKI i WYPROSZENIA Z TERENU GRY.
Zakaz palenia kuchenek oraz tytoniu podyktowany jest ustaleniami oraz obowiązkami nałożonymi przez Nadleśnictwo na organizatorów gry. Nakazy są prewencyjne przeciwpożarowe. Dla nas jako organizatorów bezpieczeństwo uczestników jest priorytetem, jeśli nie zgadzasz się z regulaminem, nie odpowiadają ci zasady, jeśli się na to nie godzisz, proszę nie przyjeżdżaj - nie psuj zabawy innym.
Pojazdy
Udział w rozgrywce będą brały samochody terenowe typu UAZ
"Tim Tank" -replika BRDM
oraz
Pojazd wojskowy - Niespodzianka.
Ujawnimy ją i wdrożymy do gry przy zapisie minimum 150 osób.
Niespotykany wcześniej na żadnej imprezie ASG w Polsce!
Jeśli chcesz zgłosić pojazd do uczestnictwa w grze napisz do nas.

Nocleg
Nocleg we własnym zakresie w miejscach wyznaczonych przez Organizatora.
UWAGA
Obowiązuje zakaz rozpalania ognisk, oraz używania otwartego ognia [ typu kuchenki gazowe, ogniska, grille ] wyznaczone zostanie miejsce socjalne. Nie ma możliwości nocowania poza strefami wyznaczonymi, lub w hamakach. Nocleg tylko i wyłącznie w miejscach wyznaczonych pod rygorem usunięcia z rozgrywki.
W lesie nie wolno naruszać ściółki ani kopać w ziemi!

Nocleg na Silver Wing 7
Dostępne możliwości :
1. Spanie w offzonie - terenie wyłączonym z gry
2. Spanie in game w zależności do jakiej frakcji należysz: w Bazie Surrsjii lub Obozie Kebabistanu

Osoby chętne do wcześniejszego przyjazdu zapraszamy w czwartek 15 marca od godziny 15.00.

Proszę odpowiednio się przygotować i dostosować umundurowanie i wyposażenie do aktualnych warunków atmosferycznych we własnym zakresie.

WYMAGANIA WOBEC UCZESTNIKÓW
• obowiązkowo atestowana ochrona oczu google/okulary
• kulki biodegradowalne
• kamizelka odblaskowa "budowlana"
• bandaż [ pocięty na 2 kawałki do opatrzenia ran ]
• czerwone światełko do oznaczania jako trupa w nocy
• zapoznanie, podpisanie i przestrzeganie regulaminu, zasad bhp PASG oraz fair-play.
• odpowiednia stylizacja
• dobry humor :)
Brak jednego z powyższych elementów uniemożliwia udział w grze
Gracz nie zostanie dopuszczony do udziału w rozgrywce !
Organizator zastrzega sobie prawo odmówienia uczestnictwa lub wyproszenia z gry osób nieprzestrzegających zasad rozgrywki i/lub tzw. Prawa ASG lub uprzykrzających w jakikolwiek sposób rozgrywkę.
NALEŻY PAMIĘTAĆ:
z odległości mniejszej niż 5m nie strzelamy w korpus, głowę
respektujemy zasady PIF-PAF
STRZELAMY Z ROZSĄDKIEM i w zgodzie z zasadami Fair-play

Moderatorzy
Organizator wyznaczy sędziów którzy będą rozstrzygać ewentualne spory.
Nie będą specjalnie oznaczeni, posiadać będą identyfikator z numerem seryjnym.
Zdanie sędziego i organizatora jest ostateczne, organizator zastrzega sobie prawo do usunięcia uczestnika z gry w przypadku stwierdzenia naruszenia regulaminu, zasad bhp, lub zasad fair play.

Strony konfliktu:
Armia Wyswolenia Kebabistanu- pełna stylizacja typu brody, ubrania cywilne.
Mundury – camo-mix tj. ZAKAZ jednolityego kamuflażu,
Kamizelki typu :chest rigi,Zakaz zabudowanych kamizelek typu IBA, aav Febe, jpc ,
Nakrycia głowy : pakole, arafatki, kominiarki

Surrsja- Pełne umundurowanie i wyposażenie
Mundury Zielone: typu wz93, pencott, atacs fg, wszelkie rosyjskie. Kamizelki: typu IBA, aav Febe, jpc, zabudowane.
Nakrycia głowy – hełmy,Bonnie haty, czapki z daszkiem ZAKAZ arafatek i pakoli i czarnych czapek

Gracze NPC [ organizatorzy nie biorący bezpośrednio udziału w grze poza moderacją, nie sprzyjają żadnej ze stron]
Najemnicy - [ NPC ]
Medyk - [NPC ]
Gracze NPC – są to gracze LARPowi, rozdają zadania do wykonania dla uczestników. Posiadają bardzo dobrą znajomość terenu oraz miejsc na całym terenie gry. Ich pomoc ,może być kluczowa aby wykonać niektóre misje. Posiadają wiedzę o misjach dodatkowych, o różnych istotnych szczegółach. Gracze NPC są nieśmiertelni. Nie wolno do nich strzelać, próbować pojmać lub zabić. Są z ramienia organizatora, więc są również moderatorami w grze. Można do nich zgłaszać wszelkie uchybienia i nieścisłości w zachowaniu graczy lub w rozgrywce.

Zadania stron:
Kebabistan - Atakowanie sił okupacyjnych, działania partyzanckie
Surrsja - Działania przeciwpartyzanckie, ochrona infrastruktury, wykonywanie zadań
Ambasada Muriki [ ORG - NPC ]
Murika ma swoich agentów na całym świecie, jest supermocarstwem i wiele państw jest zależnych ekonomicznie oraz politycznie od układów z Muriką. Dlatego Ambasady Muriki są zlokalizowane w każdej bazie. Są autonomiczne i nikt spoza ambasadorów nie ma prawa tam wejść.
Ambasada Muriki pełni rolę NPC - i jest formą moderacji dla organizatorów. Jest to sprawdzony system, dzięki któremu możemy się komunikować z dowódcami by w pełni reagować i moderowac grę. Ambasadorzy są nieśmiertelni, zatem strzelanie do nich nie ma sensu i jest karalne pouczeniem lub w skrajnym wypadku wyproszeniem z rozgrywki.
Ambasadorzy dysponują pojazdami przy tym standardową bronią – długą oraz krótką. Wchodzą do każdej bazy bez przeszukania, bo wchodzą do autonomicznej ambasady. Spokojnie nie działają na szkodę lub na zysk którejkolwiek ze stron konfliktu.
Przejazdy techniczne organizatorów
Każdorazowo pojazd z przejazdem organizacyjnym jest nieśmiertelny i z włączonymi światłami awaryjnymi NIE WOLNO DO NIEGO STRZELAĆ. Złamanie tego zakazu skutkuje wykluczeniem z rozgrywki. Ambasadorzy mają na pokładzie broń, jednakże bardzo rzadko decydują się na jej użycie, jeśli już to celem aktywnej moderacji -ustalenia szczegółów rozgrywki, reakcji na wydarzenia w grze, roznoszenie artefaktów lubreagowania na łamanie regulaminu. Czasem używany jest do przepłoszenia uczestników w przypadku zbyt długiego zalegania na jednym punkcie. Spokojnie zazwyczaj strzelają obok, po to by nastraszyć lub zmusić do zmiany miejsca i ruchu w danym kierunku.

System Leczenia
Gracz w momencie trafienia krzyczy "dostałem", kuca lub siada i oczekuje na pomoc medyczną w ciągu 5 minut. Jeśli jest już opatrzony bandażem przez medyka udaje się bezpośrednio na Respawn. Ranny gracz, [ po pierwszym postrzale ] tj. oczekujący na pomoc, nie może się poruszać ani strzelać, zachowuje jednak możliwość komunikacji z drużyną. Ranny zachowuje pozory postrzału czyli wydaje krzyki, wołanie o pomoc. Jeśli ktoś chce i potrafi może udawać np: drgawki utratę świadomości. Limit maksymalnego czasu oczekiwania na medyka- 5minut. Jeśli żaden z medyków nie dotrze w wyznaczonym czasie uznaje się że gracz wykrwawił się. Następuje zgon.
Nie ma możliwości opatrywania się samemu, lub poprzez osobę nie wyznaczoną. Opatruje tylko medyk, zatem dbajcie o niego.
Sposób leczenia
Leczenie polega na opatrzeniu miejsca postrzału rannego gracza bandażem, w pierwszej kolejności z ekwipunku gracza, jeśli go nie ma dobrowolnie wg uznania będącego na wyposażeniu medyków. Medyk może odmówić pomocy medycznej w przypadku braku przez gracza opatrunku. Medycy mogą się leczyć wzajemnie, ale medyk nie może uleczyć sam siebie!
Postępowanie w przypadku trafienia:
1 postrzał - wymaga leczenia przez medyka - dokładne bandażowanie rannej kończyny, torsu lub głowy w zależności od postrzału. Bandażowanie musi trwać minimum 10 sekund. Należy pamiętać że to gra, więc mile widziane aktorstwo ze strony medyków typu uspokajanie, oraz ze strony osoby postrzelonej.
2 postrzał [ min po upływie 5 sekund ] śmierć- resp. 1 godzina liczona od momentu przybycia na teren respawnu.

Medycy : Każda z drużyn zobowiązana jest wyznaczyć określoną przez organizatora grupę medyków, tzn 1 medyk na 5 osób. Każdy uczestnik jest zobowiązany posiadać minimum jeden bandaż, który służy do owinięcia kończyny w przypadku 1 postrzału, przy drugim schodzi na respa.

limit fps : Limity FPS:
- 0-350fps (CQB), ogień pojedynczy, brak limitów dystansowych
- 0-450fps (SZTURM), ogień ciągły, burst, minimum 10m dystansu od przeciwnika,
- 0-500fps (WSPARCIE), ogień ciągły max 5 sek, minimum 20m dystansu od przeciwnika + wymagana replika boczna, repliki typu pkm, m249, m60
- 0-550fps (SNAJPER/DMR), fizycznie zablokowany ogień pojedynczy / cztero- lub dwu-takt, minimum 25m dystansu od przeciwnika + wymagana replika boczna. repliki typu svd, sr-25
Informujemy, że repliki będą sprawdzane wyłącznie na kulkach dostarczonych przez organizatora (0,20g G&G).

Magazynki
- Tylko i wyłącznie magazynki Real-Cap / Mid-Cap. Niedozwolone jest stosowanie magazynków podkręcanych typu hicap oraz podkręcanych elektrycznie lub poprzez tzw. “żyłkę” za wyjątkiem pełnowymiarowych replik wsparcia m.in. M249, M60, PKM.
Ograniczenia amunicji:
max 9 magazynków, doładowywanie w strefach amunicyjnych typu bazy / NPC
odpowiednik realnej pojemności +5 kulek. np Magazynek AK 35 kulek
Cicha śmierć : TAK - poprzez podejście na odległość mniejszą niż 2m położenie ręki na ramieniu i wypowiedzenie słów"nie żyjesz". Pamiętajmy gramy fair, jeśli zostaliśmy zaskoczeni lub oszukani - nasza strata, ale grajmy i bawmy się uczciwie. Osoba martwa schodzi, informuje o trafieniu po 10 sek, " "DOSTAŁEM" lub po 20 metrach by nie zdradzić osoby atakującej.
Jeśli jednak znajdujesz się bardzo blisko ale nie chcesz strzelać gdyż uważasz że możesz wyrządzić krzywdę strzel 1 raz w nogi lub buty ewentualnie w ziemię, tylko pamiętaj by wybrać teren tak by nie doszło do rykoszetu.
Ogień sojuszniczy: TAK
Rykoszety: TAK
W czasie gry należy zachować wzmożoną ostrożność z racji możliwego prawdopodobieństwa wystąpienia osób postronnych. Każdorazowo fakt napotkania takiej osoby należy zgłosić dowódcy a następnie organizatorowi.
Pirotechnika: absolutny zakaz/ Pirotechnikę może wykorzystać organizator podczas działań nocnych przy oprawie scenariusza.
Ograniczenia wiekowe:+18 [ 16 ze zgodą rodziców ] Dopuszczamy graczy od 16 roku życia po wcześniejszym kontakcie z organizatorem i wyłącznie z poniższą zgodą: http://bit.ly/gsb-zg, inne formy nie będą honorowane! Zastrzegamy sobie prawo do weryfikacji pełnoletności uczestników bez w/w zgody.
Niebezpieczeństwa
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne ubytki na zdrowiu, każdy z uczestników powinien zachować wzmożoną ostrożność. Teren gry jest niebezpieczny (mogą występować :nieoznakowane lub oznakowane dziury w lesie, drut kolczasty, wystające pręty zbrojeniowe, potłuczone szkło, inne elementy zagrażające zdrowiu)
Każdy uczestnik zobowiązany jest podpisać regulamin podczas rejestracji- potwierdzając tym samym zgodę na warunki zawarte w regulaminie.
Każdy uczestnik podczas gry jest zobowiązany przeczytać i podpisać regulamin- dzięki czemu uzyskuje ubezpieczenie podczas gry.
Wyposażenie i umundurowanie
Prosimy uczestników o zabezpieczenie się na ewentualność nagłego pogorszenie pogody - tak, aby gra nie musiała zostać z tego powodu przerwana! Proszę dostosować umundurowanie i wyposażenie w taki sposób aby wytrzymać pełny czas gry.
MEL Wyposażenie minimalne
wg uznania dostosowane do aktualnie panujących warunków pogodowych, pozwalające na bytowanie w terenie na okres 24h
Opuszczenie terenu gry
Każdorazowo chęć opuszczenia terenu gry przez uczestnika powinna być zgłaszana organizatorowi Przed zapisaniem się do gry prosimy o zarezerwowanie sobie czasu tak, by nie opuszczać gry przed jej końcem psując tym samym balans i jakość rozgrywki. W przypadku sytuacji wyjątkowej przed opuszczeniem terenu prosimy o kontakt z organizatorem!
Planowany późniejszy przyjazd na grę po odprawie rozpoczynającą grę (np. w soboty) jest dozwolony jednakże należy zgłosić organizatorowi mailowo minimum 7 dni przed terminem rozpoczęcia gry pod rygorem nie dopuszczenia do rozgrywki. Organizator poda godzinę oraz warunki przystąpienia do gry takim osobom - teamom.